Wystąpił błąd
["SELECT ip,czas,nazwa FROM al.teraz WHERE czas < '1406257685';"]
[Can't open file: 'teraz.MYI' (errno: 145)]

Wystąpił błąd
["SELECT ip,czas,nazwa FROM al.teraz WHERE (ip='54.196.181.109' AND nazwa='max');"]
[Can't open file: 'teraz.MYI' (errno: 145)]

Wystąpił błąd
["INSERT INTO al.teraz (ip,czas,nazwa) VALUES ('54.196.181.109','1406259485','max');"]
[Can't open file: 'teraz.MYI' (errno: 145)]

Wystąpił błąd
["SELECT COUNT(*) FROM al.teraz WHERE nazwa='max';"]
[Can't open file: 'teraz.MYI' (errno: 145)]
Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe w Słupsku
Parafia Rzymskokatolicka
św. Maksymiliana Marii Kolbego
w Słupsku
[Aktualności ]

 

2007
:: Rozpoczynamy wizytę duszpasterską
-> dodano: 30/12/2007

::  Po Nowym Roku rozpoczynamy wizytę duszpasterską - kolędę. Od poniedziałku do piątku zaczynamy ją od godz. 16.00, natomiast w soboty od godz. 10.oo.BR> Jest jeszcze dostępny świąteczny numer pisma parafialnego MAKSYMILIAN, do którego dołączono szczegółowy plan kolędowej wizyty duszpasterskiej oraz płytę CD z kolędami w wykonaniu Parafialnej Scholi Dziecięcej Maksymilianki.

:: Zmiany godzin pracy Kancelarii Parafialnej
-> dodano: 30/12/2007

::  KANCELARIA PARAFIALNA od 2 stycznia do 16 lutego będzie czynna od wtoku do piątku: 11.oo-12.oo natomiast we wtorki i czwartki także: 17.3o-18.3o

:: Co nas czeka 6 stycznia?
-> dodano: 30/12/2007

::  6 stycznia - Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w tradycji polskiej świętem trzech króli, kiedy to poświęca się kadzidło i kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów. Zostały one przygotowane przez Wspólnotę osób niepełnosprawnych Wiara i Światło. Będzie można je nabyć po każdej Mszy. Dobrowolne ofiary są przeznaczone na cele tej właśnie wspólnoty.

O g. 11.3o, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji dzieci, które w styczniu obchodzą swoje rocznice urodzin. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Jest to także Msza ze szczególnym udziałem dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej.

Trwając w radości Bożego Narodzenia zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na wspólne kolędowanie przy żłóbku oraz jasełka w wykonaniu uczniów gimnazjum i liceum przy ul. Zaborowskiej, które zostaną wystawione w naszym kościele w przyszłą niedzielę o g. 15.3o.

:: na przełomie 2007/2008
-> dodano: 30/12/2007

::  31 grudnia zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie roku. Odbędzie się ono po Mszy o g. 18.oo. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” podczas takiego nabożeństwa można uzyskać odpust zupełny.

1 stycznia - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także Światowy Dzień Pokoju. W tym dniu możemy uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny za wspólne odmówienie lub odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego. Odpust możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Jest to tak zwane święto nakazane, czyli zobowiązujące nas do uczestnictwa w Eucharystii. 1 stycznia obowiązuje porządek Mszy Świętych niedzielnych, nie będzie jednak Mszy o g. 7.oo.

:: Dziękujemy za dzieła miłości
-> dodano: 23/12/2007

::  Dziękujemy za dary składane w okresie adwentu na rzecz potrzebujących. Niech Pan Bóg hojnie wszystkim wynagrodzi za te dzieła chrześcijańskiej miłości. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do członków Parafialnej Caritas oraz wszystkich, którzy prowadzili przedświąteczną zbiórkę darów, sprzedaż świec i koordynowali dzieło wsparcia potrzebujących. Bóg zapłać!

:: Świąteczne wydanie "Maksymiliana"
-> dodano: 23/12/2007

::  W czasie świąt będzie dostępny nowy numer MAKSYMILIANA, do którego dołączony będzie szczegółowy plan kolędowej wizyty duszpasterskiej w 2008 roku oraz płyta CD z kolędami w wykonaniu Parafialnej Scholi Dziecięcej Maksymilianki. Ponadto: kolorowy fotoreportaż z uroczystego poświęcenia kościoła oraz prezentacja sylwetek kapłanów pracujących w naszej Parafii.

:: Spotkanie opłatkowe wspólnot
-> dodano: 23/12/2007

::  Spotkanie opłatkowe wszystkich grup i wspólnot działających w naszej Parafii odbędzie się w sobotę, 5 stycznia 2008, o g. 10.oo

:: Zmiany czasu urzędowania kancelarii parafialnej
-> dodano: 23/12/2007

::  W okresie świątecznym Urząd Parafialny
będzie czynny w następujących porach:
24.12 - nieczynna
25.12 - nieczynna
26.12 - nieczynna
27.12 - 11-12 oraz 16-17.3o
28.12 - nieczynna
29.12 - nieczynna

:: Liturgia świątecznego tygodnia
-> dodano: 23/12/2007

::  - Od poniedziałku, 24.12, Msze Święte poranne w dni powszednie są sprawowane o g. 6.45 i 7.3o.
- 24 grudnia zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu, jako symbolu oczekiwania na zbliżające się święta. Wigilia Bożego Narodzenia jest wyjątkową okazją do pojednania w naszych rodzinach, domach, sąsiedztwie. Pamiętajmy, że dodatkowe miejsce przy wigilijnym stole niekoniecznie musi pozostać puste… Pamiętajmy o lekturze Pisma Świętego, modlitwie i wspólnym śpiewie kolęd.
- Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy gromadząc się na tradycyjnych Pasterkach, które zostaną odprawione w noc wigilijną o 22.00 i 24.00.
- W pierwszy dzień świąt nie będzie Mszy o g 7.oo. Pozostałe zostaną odprawione w porządku niedzielnym. Każdy, kto przyjął Komunię świętą na Pasterce może to uczynić po raz kolejny w czasie dnia.
- Drugiego dnia obchodzimy święto Św. Szczepana. Msze Św. odprawiamy w porządku niedzielnym. W tym dniu na terenie naszej metropolii ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na potrzeby Wydziału Teologicznego w Szczecinie.
- W czasie świąt SPOWIEDZI NIE BĘDZIE. Ostatnia okazja do spowiedzi jest w poniedziałek, 24.12, w czasie Mszy Świętych porannych o g. 6.45 i 7.3o

:: Adwentowe dzieła miłości
-> dodano: 1/12/2007

::  Z początkiem adwentu Caritas rozpoczyna przedświąteczną zbiórkę żywności. Dary w czasie adwentu można składać
codziennie:
- w Pawilonieoraz (ul Zygmunta Augusta)
- "u Pana Stasia" (ul. Zygmunta Augusta)
- w sklepie "sieci 34" (ul. 11-Listopada)
Natomiast w soboty, 8 i 15 grudnia, także w:
- Hali pod wieżą
Kosz na dary będzie się znajdował w okresie adwentu cały czas w kościele.
Od niedzieli, 2 grudnia, w dolnym kościele można nabywać wigilijne opłatki oraz świece Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom CARITAS, których nie powinno zabraknąć na naszych wigilijnych stołach.

:: RORATY 2007
-> dodano: 1/12/2007

::  W niedzielę, 2grudnia, rozpoczniemy adwent. Naszą duchową drogę do Betlejem będą wyznaczały RORATY, czyli Msze święte ku czci Maryi - Matki Jezusa. W czasie tegorocznych rorat poznając postać św. Franciszka będziemy się uczyli od niego kochać Boga i Kościół. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami, od poniedziałku do soboty, na godzinę 6.45. Jednocześnie informujemy, iż w czasie adwentu nie będzie Mszy o g. 7.3o.

:: Zaproszenie na poświęcenie kościoła
-> dodano: 1/12/2007

::  Drodzy Bracia i Siostry
W miejscu, gdzie stoi nasza świątynia, w 1977 r., czyli dokładnie trzydzieści lat temu, Prymas Tysiąclecia Stefan kardynał Wyszyński, w obecności biskupów, kapłanów i licznie zgromadzonych wiernych, dokonał poświęcenia placu budowy nowego kościoła, pierwszego kościoła wybudowanego od fundamentów w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Ówczesny biskup diecezjalny Ignacy Jeż, który erygował naszą parafię, miał nadzieję, że niebawem będzie mógł konsekrować tę nową świątynię dedykowaną św. Maksymilianowi Kolbe - męczennikowi Oświęcimia. Zwykle, bowiem, uroczystość konsekracji kościoła ma miejsce tuż po jego wzniesieniu. Historia potoczyła się jednak inaczej. Pomimo upływu 30 lat nasz kościół nadal nie jest poświęcony. I chociaż w czerwcu bieżącego roku byliśmy już bardzo blisko tego momentu nie stało się tak z powodu powołania naszego biskupa Kazimierza Nycza na stolicę arcybiskupią do Warszawy. Nie przerwaliśmy jednak starań o liturgiczną uroczystość poświęcenia świątyni, co doprowadziło do wyznaczenia nowego terminu.
Drodzy Parafianie
Zwracamy się do Was z gorącym i serdecznym zaproszeniem na uroczystą konsekrację naszego kościoła, która będzie miała miejsce w środę, 12 grudnia, o godz. 18. 00.
Konsekracja kościoła jest najważniejszym świętem parafii, gdyż przeżywana jest tylko raz w historii danej wspólnoty parafialnej. Uroczystości tej będzie przewodniczył ks. bp ordynariusz Edward Dajczak.
Przybądźcie jak najliczniej na tę wielką, historyczną uroczystość. Niech nasza piękna świątynia, poprzez uroczyste poświęcenie i wasz liczny udział, stanie się jeszcze bardziej czytelnym znakiem obecności Chrystusa w naszej wspólnocie parafialnej.
12 grudnia rozpoczyniemy rekolekcje adwentowe, które mają nas duchowo wspomóc w pobożnym przeżywaniu tego czasu oraz przygotować do religijnego przeżycia uroczystości poświęcenia naszej świątyni. Porządek liturgii w czasie rekolekcji jest następujący: * Od poniedziałku do wtorku: 6.45 Msza RORATNIA, a po niej nauka rekolekcyjna 9.oo, 18.oo i 20.oo: Msza Święta z nauką rekolekcyjną * W środę: 6.45 Msza RORATNIA, a po niej nauka rekolekcyjna 9.oo Msza Święta z nauką rekolekcyjną 18.oo Msza Święta z uroczystą liturgią poświęcenia kościoła - uroczystości tej będzie przewodniczył bp ordynariusz Edward Dajczak. * SAKRAMENT POJEDNANIA odbędzie się wyłącznie w następującym porządku: Poniedziałek: 8.3o-10.oo; 17.oo-18.oo (z adoracją Najśw. Sakr.) oraz 19.oo-20.oo Wtorek: 8.3o-10.oo; 16.oo-18.oo (z adoracją Najśw. Sakr.) oraz 19.oo-20.oo Środa: 8.3o 10.oo

:: Dyspensa na "andrzejki"
-> dodano: 28/11/2007

::  Z racji duszpasterskich, bp Edward Dajczak, biskup koszalińsko-kołobrzeski udziela wszystkim wiernym na terenie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej - na mocy kanonu 87 paragraf 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego - dyspensy od zabaw i pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, 30 listopada 2007 r. Jednocześnie Ksiądz Biskup zachęca do spełnienia w zamian uczynków miłości (np. ofiara dla biednych)i pobożności (modlitwa).

:: Studenci zapytają nas o bezpieczeństwo
-> dodano: 7/11/2007

::  Komenda Miejska Policji, Akademia Pomorska, Szkoła Policji oraz Stowarzyszenie Bezpieczny Region Słupski, uprzejmie informują, że w dniach 12-26 listopada, odbędzie się druga edycja badań ankietowych dotyczących poczucia bezpieczeństwa publicznego mieszkańców Słupska i oceny pracy Policji. Ankieterzy – studenci Akademii Pomorskiej będą odwiedzać słupszczan w miejscu zamieszkania lub prowadzenia działalności gospodarczej. Studenci będą wyposażeni w legitymacje studenckie i identyfikatory.

:: Dzień Otwarty w Poradni Rodzinnej
-> dodano: 7/11/2007

::  Katolicka Poradnia Rodzinna przy „Civitas Christiana” (SŁUPSK, ul. Paderewskiego 9)zaprasza w sobotę, 17.XI, na dzień otwartych drzwi. Stanowi on wyjątkową okazję zatrzymania się nad własnymi problemami i szukania bezpłatnej porady u specjalistów z zakresu: uzależnień i współuzależnień od alkoholu, psychologii i prawa. W tym dniu są jednocześnie wszyscy specjaliści współpracujący z poradnią.

:: Niedzielna frekwencja w Parafii
-> dodano: 3/11/2007

::  W niedzielę, 28 października, w polskich kościołach odbywało się ogólnokrajowe liczenie wiernych. W naszej Parafii w niedzielnych Mszach uczestniczyło 3838 osób, co stanowi 16% mieszkańców Parafii, natomiast do Komunii Świętej przystąpiło 40 % wiernych uczestniczących w niedzielnej liturgii.

:: 1 i 2 LISTOPADA
-> dodano: 31/10/2007

::  W czwartek, 1.XI, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych.

Kościół wychwala tego dnia Boga za tych, którzy są czytelnymi znakami w drodze do domu Ojca. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.

Msze w naszym kościele będą sprawowane o g. 7.oo, 8.3o, 10.oo i o g. 18.oo.


* Liturgię na NOWYM CMENTARZU przygotowuje nasza Parafia. Procesja rozpocznie się o godzinie 11.3o, a o 12.oo zostanie odprawiona Msza Święta. Natomiast od g. 9.oo do g. 12.oo będą przyjmowane i sprawowane wypominki

* Procesja na starym cmentarzu rozpocznie się o g. 13.3o, a o 14.oo Msza Święta.


2 listopada, w liturgiczne wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli dzień zaduszny w naszym Kościele zostanie odprawiona dodatkowa Msza o godzinie 9.oo i 17.


1 i 2 listopada we wszystkich kościołach można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. W dniach 1-8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych, można uzyskać odpust zupełny za zmarłych (1 raz dziennie za 1 zmarłego). Pamiętajmy, że wyznając wiarę w komunię świętych, możemy pomóc tym, którzy będąc w czyśćcu nie oglądają jeszcze Bożego oblicza, ofiarowując modlitwy za zmarłych, w szczególności Ofiarę Eucharystyczną. Nabożeństwa wypominkowe w dni powszednie są sprawowane o g. 17.3o, a w niedziele o g. 16.3o. Rozpoczniemy je w czwartek, 1.XI, o g. 17.3o.


1 i 2 listopada KANCELARIA PARAFIALNA BĘDZIE NIECZYNNA.

:: Wypominki za zmarłych
-> dodano: 31/10/2007

::  Do naszych domów docierają już listy zawierające kartki wypominkowe na listopadową modlitwę za zmarłych. Do końca października powinny one dotrzeć do wszystkich Parafian. Kartki wypominkowe można składać do skrzynki przed głównym ołtarzem, w zakrystii lub kancelarii.

:: WOLNE MIEJSCA na pielgrzymkę do Ziemi Świętej
-> dodano: 21/10/2007

::  Od 25.02 do 04.03.2008 organizujemy parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Są jeszcze dostępne wolne miejsca. Zapisy w godzinach pracy kancelarii parafialnej.

:: Wyjazd na pogrzeb biskupa Ignacego
-> dodano: 21/10/2007

::  Organizujemy autokarowy wyjazd na uroczystości pogrzebowe do Kołobrzegu, we wtorek o g. 9.oo. Koszt wyjazdu 20 zł, zapisy w zakrystii.
Msza św. żałobna w intencji ś. p. biskupa Ignacego Jeża
zostanie odprawiona także w naszym kościele w środę o g. 18.oo

:: Zmarł biskup Ignacy Jeż
-> dodano: 18/10/2007

::  16 października zmarł nagle w Rzymie 93-letni bp Ignacy Jeż. Był w Wiecznym Mieście w związku z obchodami 750. rocznicy śmierci św. Jacka Odrowąża. To właśnie bp Ignacy trzydzieści lat temu powołał do istnienia naszą Parafię i często ją odwiedzał, czego sami byliśmy świadkami.
Więcej o osobie zmarłego Pasterza oraz informacje o uroczystościach pogrzebowych odnajdziemy na stronie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej:
http://www.koszalin.opoka.org.pl

:: DZIEŃ PAPIESKI
-> dodano: 13/10/2007

::  - W niedzielę, 14 października, obchodzimy VII DZIEŃ PAPIESKI, pod hasłem: Jan Paweł II – obrońca godności człowieka. Tradycyjnie tego dnia młodzież będzie zbierała ofiary do specjalnie oznaczonych puszek na rzecz stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Także za tydzień w kawiarni w dolnym kościele, po Mszach będzie można nabyć papieski kremówki, rozprowadzane przez parafialną CARITAS.

:: NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
-> dodano: 13/10/2007

::  W duchu wdzięczności, w 30 rocznicę istnienia naszej Parafii, w 25 rocznicę kanonizacji św. Maksymiliana oraz 90 rocznicę objawień fatimskich, zapraszamy na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, które odbędzie się w sobotę, 13 października, o g. 20.oo. W czasie nabożeństwa zostanie poświęcona figura Matki Bożej Fatimskiej, ufundowana i przywieziona przez pielgrzymów z Fatimy. Na nabożeństwo składa się różaniec, Msza Święta oraz procesja ze świecami i figurą Matki Bożej. Stąd w sobotę nie będzie adoracji i różańca o g. 17. Na nabożeństwo prosimy przynieść świece.
Nabożeństwem fatimskim rozpoczniemy także tydzień wdzięczności Panu Bogu za patronującego nam św. Maksymiliana, w 25 rocznicę jego kanonizacji.

:: Wyruszamy do SKRZATUSZA
-> dodano: 1/9/2007

::  16 września przypada diecezjalny odpust w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Zachęcamy do zapisów na autokarową pielgrzymkę. Koszt 30 zł. Natomiast 15 września odbędzie się czuwanie młodzieży połączone z oazowym dniem wspólnoty w Skrzatuszu. Zapisy na te wyjazdy w zakrystii i kancelarii.

:: Nabór dzieci do świetlicy parafialnej
-> dodano: 1/9/2007

::  ŚWIETLICA SOCJOTERAPEUTYCZNA, działająca przy naszej parafii, ogłasza zapisy dzieci ze szkoły podstawowej na nowy rok szkolny. Zapisy od poniedziałku do piątku, w godzinach 16.oo-17.oo w siedzibie parafialnej Caritas. Zajęcia rozpoczną się 17 września, trwają od poniedziałku do piątku, w godzinach: od 16 do 19.

:: Po wakacyjnej przerwie
-> dodano: 1/9/2007

::  Po wakacyjnej przerwie, od środy(05.09) wznawia swoją działalność Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego.
Przypominamy, że nauki przedmałżeńskie, począwszy od tego tygodnia, odbywają się według stałego harmonogramu.

:: Powitajmy nowy rok szkolny z Panem Bogiem
-> dodano: 1/9/2007

::  3 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę o g. 8.oo, w czasie której będziemy Panu Bogu dziękować za wakacje i prosić o potrzebne łaski w nowym roku szkolnym.

:: Zmiany personalne duszpasterzy
-> dodano: 1/9/2007

::  W minionym tygodniu (27.08) pożegnaliśmy w naszej wspólnocie księży: Arkadiusza Wasilewskiego, Marcina Wolanina i Grzegorza Buda. Dziękujemy im za wszelkie dobro i pasterską posługę. Dziś (02.09) witamy nowych wikariuszy: ks. Piotra Flisa, ks. Romana Maziec i ks. Radosława Siwińskiego oraz diakona Bartłomieja Zalewskiego, którzy rozpoczynają posługę w naszej Parafii. Tym, którzy nas opuścili i tym którzy przybyli, życzymy wielu Bożych łask.

:: Witamy nowego Proboszcza
-> dodano: 28/7/2007

::  W niedzielę, 29 lipca, powitamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Wacława Łukasza, który decyzją biskupa Edwarda Dajczaka, został mianowany nowym proboszczem Parafii św. Maksymiliana w Słupsku. Otoczmy ks. Wacława naszą modlitwą i życzliwością, by był dobrym pasterzem powierzonej wspólnoty.

KIM JEST NASZ NOWY PROBOSZCZ?
ks.Prałat Wacław Łukasz urodził się w 1964 r. w Połczynie-Zdroju. W latach 1983-1989 odbył studia filozoficzno-teologiczne w WSD Koszalin. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1989 z rąk biskupa Ignacego Jeża. Objął obowiązki wikariusza w parafii katedralnej w Koszalinie (do 1992), następnie studia prawnicze na Uniwersytecie Krzyża Świętego w Rzymie (1992-1998) zakończone doktoratem z prawa kanonicznego. Po powrocie do kraju prefekt (do 2003) i wykładowca w seminarium. Od 1998 sędzia Sądu Biskupiego w Koszalinie. W latach 1999-2003 adiunkt katedry Prawa Kanonicznego Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W latach 2003-2006 pełnił funkcję rektora WSD Koszalin. Od 2004 jest adiunktem Katedry Prawa Kanonicznego Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Od 2005 jest członkiem: Rady Kapłańskiej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, Kolegium Konsultorów Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, Komisji ds. Formacji Ciągłej Duchowieństwa w Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. 9 lipca 2007 bp Edward Dajczak mianował go proboszczem parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Słupsku.

:: Wolne miejsca na parafialny spływ kajakowy
-> dodano: 2/7/2007

::  są jeszcze…
WOLNE MIEJSCA
NA PARAFIALNY SPŁYW KAJAKOWY

MAKSYMILIAN 2007 - 28 LIPCA - 5 SIERPNIA

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE u ks. Krzysztofa
oraz na http://www.trzcianka.one.pl/wiwa/splyw.htm

:: Zmiany personalne księży wikariuszy
-> dodano: 30/6/2007

::  Od września pracę w naszej Parafii rozpoczną nowi wikariusze: ks. Roman Maziec i ks. Radosław Siwiński. Pożegnamy natomiast ks. Arkadiusza Wasilewskiego i ks. Marcina Wolanina, którym jesteśmy wdzięczni za duszpasterską posługę pośród nas.

:: Wakacyjne zmiany w pracy Parafii
-> dodano: 30/6/2007

::  Przypominamy, że w czasie wakacji (lipiec-sierpień):
- Poradnia Życia Rodzinnego działająca w naszej Parafii będzie nieczynna.
- Nie są realizowane nauki przedślubne.
- Księża odwiedzają chorych z posługą sakramentalną, w terminach uzgodnionych wcześniej z chorymi.

:: Nowy pasterz diecezji
-> dodano: 30/6/2007

::  Słowo biskupa Tadeusza Werno
administratora diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej


Siostry i Bracia!

Po prawie czterech miesiącach oczekiwania 23 czerwca br. dotarła do nas radosna wiadomość od Ojca Świętego Benedykta XVI, że diecezja nasza będzie miała nowego biskupa diecezjalnego Edwarda Dajczaka. Mając w pamięci posługę poprzednich biskupów diecezjalnych Ignacego Jeża, śp. Czesława Domina, Mariana Gołębiewskiego i Kazimierza Nycza z nadzieją i otwartym sercem patrzymy na postać nowego Pasterza diecezji – Biskupa Edwarda. Przychodzi do nas z sąsiedniej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, gdzie od siedemnastu lat był biskupem pomocniczym, bardzo zaangażowanym w duszpasterstwo, szczególnie w pracy z młodzieżą. Zarówno wierni, jak i kapłani naszej diecezji są mu bardzo dobrze znani. Nie dziwi więc fakt, że Biskup Nominat pragnie wkrótce przejąć władzę w diecezji. Niniejszym Słowem pragnę zaprosić wszystkich kapłanów i wiernych naszej diecezji, szczególnie z Koszalina i okolic, do koszalińskiej katedry, gdy Ksiądz Biskup Edward Dajczak 9 lipca 2007 r. (poniedziałek) o godz. 11.00 po modlitwie przed Najświętszym Sakramentem podpisze stosowne dokumenty wobec zgromadzonej rady konsulatorów naszej diecezji.

Otoczmy naszą życzliwością i modlitwą osobę Księdza Biskupa Pasterza Diecezji i przybądźmy na uroczystość wprowadzenia Biskupa do katedry koszalińskiej dnia 11 sierpnia 2007 r. (sobota) o godz. 11.00. Ta szczególna uroczystość zwana ingresem jest liturgicznym świętem radości całej wspólnoty diecezjalnej i biskupów gości z Polski. Niech nie zabraknie tego dnia kapłanów, sióstr zakonnych, wiernych świeckich i przedstawicieli życzliwych instytucji, aby otoczyć modlitwą Nowego Pasterza Diecezji. Ingres jest okazją, aby doświadczyć jedności i wspólnoty całego Kościoła diecezjalnego zgromadzonego wokół nowego Pasterza. Jest to moment pogłębienie wiary i dziękczynienia Panu za dar prowadzenia wspólnoty po pewnych drogach zbawienia.

Powyższe słowa zaproszenia kieruję nie tylko do Diecezjan, ale również do wszystkich Braci i Sióstr z bliska i daleka wypoczywających na terenie naszej diecezji. Razem przeżyjmy wspólnotę wiary, która w wolności i Duchu, jak dziś uczy św. Paweł, jest darem Chrystusa.

+ Tadeusz Werno, Administrator Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

:: Nowy cykl KURSU PRZEDMAŁŻEŃSKIEGO
-> dodano: 30/6/2007

::  Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych naszego miasta, począwszy od 8 lipca, będzie prowadzony w Parafii Wojskowej, ul. Westerplatte 44.

:: Nominacja!!!
-> dodano: 17/6/2007

::  Ksiądz prałat Marian Subocz, dotychczasowy Proboszcz naszej Parafii został wybrany przez biskupów na 340. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski nowym dyrektorem Caritas Polska. Gratulujemy Księdzu Proboszczowi i życzymy obfitości łask Bożych na tak odpowiedzialnym stanowisku.

:: FESTYN PARAFIALNY
-> dodano: 16/6/2007

::  23 CZERWCA,w godzinach od 13.oo do ok. 22.oo, ZAPRASZAMY NA FESTYN PARAFIALNY

Hojność polega nie na tym, aby dawać dużo, co na tym, aby dawać w odpowiedniej chwili…

PROPONUJEMY:

DOBRĄ MUZYKĘ I ŚWIETNĄ ZABAWĘ
NIEUSTAJĄCĄ LOTERIĘ FANTOWĄ – PRAWIE KAŻDY LOS WYGRYWA
WYSTAWY RĘKODZIEŁ NASZYCH PARAFIAN
PUNKT MEDYCZNY – konsultacje z lekarzem i pielęgniarką; mierzenie ciśnienia, pomiar masy ciała BMI
KONKURSY SPORTOWE i PLASTYCZNE DLA DZIECI
KONKURS KARAOKE – Drzemiące talenty
STOISKO Z WYROBAMI PARAFIALNEJ CARITAS
STOISKO Szkolnego Koła Caritas (SP 3)

W CZASIE FESTYNU PROWADZONA BĘDZIE SPRZEDAŻ GROCHÓWKI, KIEŁBASEK
Z GRILLA, CIAST (hit! – papieskie kremówki), NAPOJÓW i LODÓW


PONADTO SZCZEGÓLNIE ZAPRASZAMY NA GODZINY:

14.oo WALKA WSPÓŁCZESNYCH RYCERZY
14.oo-16.oo MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO
15.oo POKAZ STRAŻY POŻARNEJ
15.oo – 18.oo KONCERT SCHOLI DZIECIĘCEJ MAKSYMILIANKI I PROMOCJA NOWEJ PŁYTY!!!
WYSTĘP SCHOLI MŁODZIEŻOWEJ MIRACULUM
WYSTĘP MŁODYCH ARTYSTÓW ZE SZKOLNEGO KOŁA CARITAS W SP 3
Krzysztof Kiepuszewski – gitarowe ballady
17.oo PROGRAM ARTYSTYCZNY DZIECI ZE ŚWIETLICY SOCJOTERAPEUTYCZNEJ
19.oo LICYTACJA BUKIETÓW oraz CEGIEŁEK NA REMONT KOŚCIOŁA Z NUMERAMI 001 - 003
20.oo LOSOWANIE GŁÓWNYCH NAGRÓD LOTERII FANTOWEJ

DOCHÓD Z FESTYNU ZOSTANIE PRZEZNACZONY NA POTRZEBY CARITAS
PARAFII PW. ŚW. MAKSYMILIANA KOLBE W SŁUPSKU


:: Przygotowania do FESTYNU PARAFIALNEGO
-> dodano: 30/5/2007

::  W sobotę, 23 czerwca, odbędzie się FESTYN PARAFIALNY. Prosimy wszystkich Parafian do włączenia się w jego radosne przeżycie i przygotowanie. Od jutra rozpoczynamy zbiórkę fantów na loterię. Można je przynosić do kancelarii lub sali Caritas, codziennie od 16 do 17.3o. Szukamy także sponsorów tego przedsięwzięcia. O kontakt z ks. Pawłem prosimy także osoby, które chciałyby pochwalić się swoimi pracami rękodzielniczymi.

:: KOLONIE KATOLICKIE
-> dodano: 30/5/2007

::  W dniach 26 czerwca - 9 lipca organizujemy KOLONIE KATOLICKIE dla dzieci w Darłowie. Program kolonii można otrzymać w zakrystii lub zapoznać się z nim w gablocie przed kościołem. Zapisy przyjmujemy do 3 czerwca.

:: Msza Prymicyjna ks. Romana
-> dodano: 30/5/2007

::  W niedzielę, 03.06, o godzinie 13.oo, odbędzie się Msza Prymicyjna
ks. Romana Maziec
, który 2 czerwca w kołobrzeskiej bazylice przyjmie święcenia kapłańskie. Diakona Romana, posługującego przez ostatni rok w naszej Parafii, polecajmy w tym tygodniu szczególnej modlitwie.


:: Msza Prymicyjna ks. Romana
-> dodano: 30/5/2007

::  W niedzielę, 03.06, o godzinie 13.oo, odbędzie się Msza Prymicyjna
ks. Romana Maziec
, który 2 czerwca w kołobrzeskiej bazylice przyjmie święcenia kapłańskie. Diakona Romana, posługującego przez ostatni rok w naszej Parafii, polecajmy w tym tygodniu szczególnej modlitwie.


:: Bezpłatne badania mammograficzne
-> dodano: 28/4/2007

::  W trosce o zdrowie naszych parafianek Szpital Wojewódzki w Słupsku serdecznie zaprasza Panie, w wieku od 50 do 69 lat, na bezpłatne badania mammograficzne (bez skierowania!) w ramach "Programu profilaktyki raka piersi".
Rejestracja telefoniczna na to badanie w sekretariacie Zakładu Diagnostyki Obrazowej, ul. Obrońców Wybrzeża 4,
tel.: 059-842-84-71.

:: Na dobry początek MAJa :)
-> dodano: 28/4/2007

::  W LITURGII:
- Niedzielą Dobrego Pasterza, 29 kwietnia - rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne
- we wtorek, 1 maja, obchodzimy wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika; Porządek Mszy jak w zwykły dzień (6.45, 7.3o, 18.oo).
- w czwartek, 3 maja, UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI. Msze Święte będą sprawowane o g.: 6.45, 7.3o, 10.oo, 11.3o, 18.oo. Po każdej Eucharystii nastąpi odnowienie Milenijnego Aktu Oddania Polski. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny.

Od wtorku, 1 maja, w dni powszednie o 17.3o, a w niedziele o 16.3o, będziemy się gromadzić na nabożeństwach majowych, ucząc się od Maryi całkowitego zawierzenia Bogu.

W pierwszym tygodniu maja przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo w intencji powołań. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Po Mszy Św. odbędzie się spotkanie rodziców ministrantów i lektorów. W piątek spowiedź od godz. 16.00, dodatkowa Msza Św. o godz. 17.00.
W sobotę 5 maja księża (oprócz ks. Grzegorza) odwiedzą chorych.

:: Poszukujemy książek
-> dodano: 22/4/2007

::  Osoby, które chciałyby ofiarować słowniki, kompendia lub encyklopedie, które mogą być pomocne do pracy w świetlicy socjoterapeutycznej dla dzieci proszone są o kontakt z ks. Pawłem.

:: Parafialna pielgrzymka do Wadowic
-> dodano: 22/4/2007

::  W dniach 8-10 czerwca organizujemy Parafialną Pielgrzymkę do Lichenia, Częstochowy, Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Zapisy i szczegółowe informacje u ks.Grzegorza.

:: Piesza Pielgrzymka: Słupsk - Góra Chełmska
-> dodano: 22/4/2007

::  Od 1 do 3 maja na Górę Chełmską w Koszalinie udaje się ze Słupska piesza pielgrzymka. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne do kościoła Mariackiego 28 kwietnia, po Mszy o g. 18.oo.

:: Wielkopiątkowe czuwanie w ciemnicy
-> dodano: 6/4/2007

::  ADORACJA W WIELKI PIĄTEK
(ciemnica w dolnym kościele)

09.oo-10.oo Odnowa w Duchu Świętym
10.oo-11.oo Uczniowie i katecheci Szkoły Podstawowej Nr 3
11.oo-12.oo Uczniowie i katecheci Gimnazjum Nr 2 i Nr 4
12.oo-13.oo Ruch Oazowy
13.oo-14.oo Zjednoczenie Apostolstwa Katolickiego
14.oo-15.oo Apostolstwo MBB Patronki Dobrej Śmierci
15.oo-16.oo Apostolstwo Modlitwy, Akcja Katolicka
16.oo-17.oo Żywy Różaniec, Nieustający Różaniec
17.oo-18.oo Adoracja indywidualna

:: Święta Paschalne w naszej Parafii
-> dodano: 6/4/2007

::  Porządek uroczystości Triduum Paschalnego przedstawia się następująco:
- WIELKI CZWARTEK – Msza Wieczerzy Pańskiej – g. 20.oo. Adoracja w Ciemnicy w dolnym kościele będzie trwała do 23.oo.
- WIELKI PIĄTEK – od g. 9.oo adorujemy Chrystusa w Ciemnicy. Czynią to m. in. Poszczególne wspólnoty według harmonogramu umieszczonego w gablocie. Również na g. 9.oo zapraszamy do górnego kościoła na katechezę wielkopiątkową. O g. 15.oo w górnym kościele Droga Krzyżowa. Wieczorem gromadzimy się o g. 20.oo na Liturgii Męki Pańskiej. Adoracja Najśw. Sakramentu w Bożym Grobie będzie trwała do 23.oo. Na zakończenie tej adoracji rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia.
Tego dnia wszystkich, między 18 a 60 rokiem życia, obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek w ciągu dnia do syta i dwa lekkie, bezmięsne.
- WIELKA SOBOTA – poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od g. 10 do 15, co pół godziny. Wówczas prosimy również przynieść skarbonki Caritas, do których składaliśmy wielkopostną jałmużnę. Zostaną one złożone jako nasz dar przed ołtarzem. Od 15.3o do 18.oo górny kościół będzie zamknięty ze względu na sprzątanie. W tym miejscu prosimy również chętnych do pomocy w przygotowaniu kościoła do świąt. O g. 21 rozpoczniemy Wigilię Paschalną, która rozpocznie uroczystość Wielkanocy, a bezpośrednio po niej wyruszymy w procesję rezurekcyjną. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. W wielką sobotą będzie się można zaopatrzyć w świece z pszczelego wosku oraz chlebki CARITAS, co posłuży wsparciu ubogich.
Porządek Mszy w Niedzielę Wielkanocną i świąteczny Poniedziałek – jak w każdą niedzielę. W Niedzielę Zmartwychwstania o g. 13.oo będzie odprawiona Msza, w czasie której kilkanaścioro dzieci przyjmie chrzest. Odbędzie się ona w GÓRNYM KOŚCIELE. Natomiast dodatkowa Msza parafialna zostania odprawiona również o g. 13.oo w dolnym kościele.
Od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego kancelaria parafialna będzie nieczynna.

:: Przedświąteczna akcaja CARITAS
-> dodano: 25/3/2007

::  Parafialna Caritas rozpoczęła przedświąteczną akcję pomocy potrzebującym. Dary żywnościowe dla potrzebujących, można wkładać do specjalnie oznaczonych koszy z logo CARITAS w sobotę 31 marca w „Hali Pod Wieżą”, Netto, Sano oraz w sklepie u Pana Stasia na ul. Zygmunta Augusta. W pozostałe dni tygodnia dary można składać do kosza w kościele.

:: Zmiana terminów nauk przedsakramentalnych
-> dodano: 25/3/2007

::  Nauka przed chrztami, które będą sprawowane w czasie świąt odbędzie się 30 marca, po wieczornej Mszy.
Ze względu na fakt, iż w pierwszy czwartek kwietnia przypada Wielki Czwartek, następuje zmiana terminów nauk przedślubnych według następującego harmonogramu:
12.04 – NAUKA I
19.04 – NAUKA II
26.04 – NAUKA III

:: Droga krzyżowa ulicami miasta
-> dodano: 25/3/2007

::  W piątek, 30 marca, o g. 18.45 wyruszymy w drogę krzyżową ulicami naszego miasta z kościoła św. Faustyny do naszej Parafii. W tym dniu nie będzie drogi krzyżowej o 17 i 19 w naszym kościele.

:: Przedświąteczna wizyta u chorych
-> dodano: 25/3/2007

::  W sobotę, 31 marca, księża, oprócz ks. Grzegorza, odwiedzą z posługą sakramentalną chorych, będących pod ich duszpasterską opieką.

:: Początek wielkiego tygodnia
-> dodano: 25/3/2007

::  1 kwietnia przypada NIEDZIELA PALMOWA. Poświęcenie palm w czasie każdej Mszy. Natomiast, jeżeli pogoda będzie bezdeszczowa, to liturgia o g. 13.oo rozpocznie się poświęceniem palm przed plebanią, skąd wyruszymy w uroczystej procesji do kościoła.
Tego dnia będzie się można zaopatrzyć w palmy, przygotowane przez Żywy Różaniec.
2 kwietnia przypada 2 rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Wieczorem zapraszamy na Eucharystię w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego. Rozpoczniemy ją w godzinie śmierci papież, o 21.37.
Przypominamy, że SAKRAMENT POJEDNANIA jest sprawowany w naszym kościele codziennie w czasie adoracji od g. 17.oo. Warto nie odkładać przedświątecznej spowiedzi na ostatnią chwilę, gdyż w WIELKIM TYGODNIU będzie ograniczona możliwość skorzystania z tego sakramentu.

:: Dzień Świętości Życia
-> dodano: 25/3/2007

::  W poniedziałek, 26 marca, obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dodatkowa Msza Święta o g. 9.oo.
Jest to również DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA. W tym dniu będzie można przystąpić do dzieła duchowej adopcji. Odpowiednie formularze można odbierać w zakrystii, a w czasie poniedziałkowej Mszy o g. 18.oo będzie je można złożyć jako swój duchowy dar ołtarza. W czasie tej Eucharystii odbędzie się również błogosławieństwo matek oczekujących dziecka. Zapraszamy więc wszystkie małżeństwa oczekujące potomstwa. Civitas Christiana zaprasza na obchody związane z Dniem Świętości Życia 26 marca, na g. 16.3o do swojej siedziby.

:: REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
-> dodano: 11/3/2007

::  Trzecią Niedzielą Wielkiego Postu (11 marca), rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które potrwają do środy (14 marca). Witamy w naszej wspólnocie prowadzącego je - ks. Zygmunta Czaję. Msze Św. w te dni o godz. 6.45; 9.00; 18.00 i 20.00. Przypominamy, że nie ma Mszy o g. 7.30. Adoracja i spowiedź w te dni od godziny 16.oo. Rekolekcjonistę i rekolekcje polecamy modlitwom naszych parafian.
LITURGIA BĘDZIE już SPRAWOWANA W GŁÓWNYM KOŚCIELE. Kancelaria Parafialna we wtorek i środę będzie czynna tylko do południa.

:: Prace remontowe...
-> dodano: 11/3/2007

::  Prace remontowe wewnątrz naszej świątyni dobiegają końca. Zamówiliśmy także płaskorzeźby drogi krzyżowej wykonane z trwałego klejonego drewna, polichromowane. Przykładowa płaskorzeźba jest dziś prezentowana w prezbiterium. Nasze będą dodatkowo polichromowane. Koszt jednej stacji to 2000 złotych. Zachęcamy zatem rodziny, grupy społeczne, sąsiadów z jednej ulicy do ufundowania poszczególnych stacji.

:: 26 marca - DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA
-> dodano: 11/3/2007

::  26 marca będziemy obchodzili Dzień Świętości Życia. Osoby, które chcą przystąpić tego dnia do dzieła duchowej adopcji, czyli dziewięciomiesięcznej modlitwy za dzieci nienarodzone, proszone są o odbiór formularza w zakrystii.

:: My płaczemy - Warszawa się cieszy...
-> dodano: 3/3/2007

::  3 marca Ojciec Święty Benedykt XVI mianował Księdza Biskupa Kazimierza Nycza, dotychczasowego biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego, arcybiskupem metropolitą warszawskim. Módlmy się zatem o rychły wybór nowego pasterza naszej diecezji.

:: Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania
-> dodano: 3/3/2007

::  Spotkanie rodziców uczniów klas trzecich gimnazjum, przygotowujących się do bierzmowania – odbędzie się w poniedziałek (5 marca), o g. 18.45. Natomiast kandydaci do bierzmowania z klas trzecich spotykają się w kościele we wtorek, g. 18.45.

:: Zapowiedź rekolekcji
-> dodano: 2/3/2007

::  REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE będą w tym roku trwały od 11 do 14 marca. Poprowadzi je, dobrze nam znany, ks. Zygmunt Czaja.
REKOLEKCJE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, w dniach 19-21 marca, poprowadzą duszpasterze z Koszalina i Połczyna.

:: Otwarte drzwi "katolika"
-> dodano: 2/3/2007

::  W niedzielę, 4 marca, w godz. 10-14, zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY katolickiego gimnazjum i liceum przy naszej Parafii. Szczegółowe informacje o naborze w roku szkolnym 2007/2008 możemy uzyskać także w sekretariacie szkoły.

:: Rozpoczynamy WIELKI POST
-> dodano: 18/2/2007

::  W środę, 21 lutego, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu.
W przeżyciu tego czasu może nam pomóc liturgia pasyjna:
• W Środę Popielcową usłyszymy wezwanie do nawrócenia. Msze Święte w tym dniu o godzinie: 6.45, 7.30, 9.00, 16.3o (DLA DZIECI), 18.00, 20.00. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły (2 posiłki lekkie i 1 do syta, bezmięsne).
• W każdy piątek w czasie Drogi Krzyżowej będziemy w symboliczny sposób odtwarzać drogę Jezusa Chrystusa na śmierć. Nabożeństwa te będą sprawowane w każdy piątek po wieczornej Mszy. Natomiast dzieci będą miały swoją drogę krzyżową o godzinie 17.
• W każdą niedzielę o godzinie 16.00 będziemy sprawowali nabożeństwa pasyjne – GORZKIE ŻALE. Piękno hymnów opiewających w prostych słowach szczegóły męki i śmierci Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu złączą nas jeszcze ściślej z wydarzeniami życia Chrystusa, dzięki którym wszyscy jesteśmy odkupieni.

W Środę Popielcową oraz w piątek po niej nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu oraz spowiedzi o g. 17.oo. Również w Środę Popielcową KANCELARIA PARAFIALNA będzie czynna wyłącznie w godzinach: 11.oo-12.oo.

:: Zakończenie wizyty duszpasterskiej...
-> dodano: 12/2/2007

::  9 lutego zakończyliśmy wizytę duszpasterską - kolędę. Cieszymy się z życzliwości okazywanej nam w tym czasie. Dziękujemy wszystkim za gościnność i ofiarność.
Z racji zakończonej kolędy Kancelaria Parafialna będzie czynna o stałych porach.

:: Pielgrzymka do Fatimy...
-> dodano: 12/2/2007

::  SPOTKANIE osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Fatimy, odbędzie się 24.02, o g. 20.oo, w salce św. Maksymiliana.

:: Informacja dla drugoglasistów
-> dodano: 12/2/2007

::  Z powodu trwających ferii w niedzielę, 18 lutego, nie będzie dodatkowej Mszy dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

:: Jubileusze małżeństw w lutym
-> dodano: 12/2/2007

::  Jeśli chcecie, jak przed laty, tak i dziś, prosić, by Duch Święty nieustannie uświęcał wasz związek, a swój jubileusz małżeński obchodzicie w lutym to zapraszamy was do udziału w Mszy Jubileuszowej, byście mogli wspólnie, wobec Boga, powiedzieć: "Pragniemy całym sercem unikać błędów, które mogłyby zniszczyć nasze szczęście małżeńskie. Chcemy dołożyć wszelkich starań, aby małżeństwo nasze stanowiło Bożą rodzinę, żyjącą w wierze i miłości.
Tak nam dopomóż, Panie Boże Wszechmogący, w Trójcy Jedyny i Wszyscy Święci."

Msza Święta w intencji małżeństw, które w miesiącu lutym obchodzą swoje jubileusze ślubu, zostanie odprawiona w niedzielę 18 lutego, o godzinie 13.oo. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

:: odwiedziny chorych w lutym
-> dodano: 12/2/2007

::  Przypominamy, że w lutym (ze względu na wizytę duszpasterską oraz ferie) księża odwiedzają chorych w czasie ustalonym indywidualnie z osobami pozostającymi pod ich duszpasterską opieką.

 

dawno
temu
napisano:
2007
2008
listopad
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
2006
2005